Dzień dobry!

Potrzebujesz szybkiej wyceny usługi porządkowej?

Chciałbyś się z nami skontaktować?

Zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z czatu poniżej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Szybka wycena

26.10.2021

Sprzątanie hali magazynowej – jaki obszar sprzątamy raz w roku?

Sprzątanie hali magazynowej – jaki obszar sprzątamy raz w roku?

Powierzchnie hal magazynowych są często bardzo intensywnie użytkowane przez swoich najemców. To miejsce nie musi być ładne, ale musi pełnić swoją rolę i spełniać wszelkie wymogi BHP.

Najmujący powierzchnię po podpisaniu umowy najmu, przejmuje całkowitą odpowiedzialność za stan techniczny oraz czystość magazynu. 

Oprócz możliwości korzystania z w/w powierzchni, najemca jest również zobowiązany do dbałości o powierzone mienie i oddania go w przypadku zakończenia umowy w stanie niepogorszonym, przy czym nie ponosi on odpowiedzialności za zużycie będące następstwem prawidłowego używania (zużycie naturalne).

Dlatego w trakcie trwania umowy najemca ma obowiązek dbania o czystość, która ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

Generalnie od czystości na hali magazynowej nie musimy wiele wymagać. Mycie maszynowe na bieżąco posadzki, zebranie zbędnych kartonów, folii, ustawienie palet, to główne czynności, które wpływają na czystość tej przestrzeni. Ale są elementy, których nie dostrzegamy gołym okiem a warto o nich pamiętać.

Nasze zalecenia

Cleaner swoim Klientom przynajmniej raz w roku zaleca wykonanie czynności gruntownego czyszczenia powierzchni magazynowej, polegających na:

  • odkurzeniu elementów na wysokości
  • doczyszczaniu maszynowym posadzki z uwzględnieniem przestrzeni pod regałami 
  • odkurzeniu ścian
  • umyciu bram (ramp) przemysłowych i elewacji
  • odkurzenie/ umyciu regałów
  • umyciu/ odkurzanie słupów
  • odkurzaniu wiszących lamp*

*Kurz na lampach może być przyczyną zagrożenia pożarowego wysoka temperatura opraw może zapalić kurz, obudowy lamp bardziej się nagrzewają, kurz zbierający się na oprawach zmniejsza strumień światła, w rezultacie zmniejsza się żywotność lamp w rezultacie generowane są wyższe rachunki za prąd

  • usunięciu śladów po kołach od wózków widłowych, paleciaków z posadzki

Jeśli macie Państwo pytania związane z realizacją tego rodzaju usługi, bądź nie jesteście pewni jakie czynności należałoby wykonać na zajmowanej przez Państwa hali, zadzwońcie do naszego Działu Sprzedaży, kontakt znajdziecie pod tym linkiem https://cleaner.com.pl/kontakt/ . Służymy swoim doświadczeniem, jesteśmy specjalistami w branży usług porządkowych.