Dzień dobry!

Potrzebujesz szybkiej wyceny usługi porządkowej?

Chciałbyś się z nami skontaktować?

Zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z czatu poniżej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Szybka wycena

26.01.2022

Czyszczenie parą – czy jest skuteczne?

Czyszczenie parą – czy jest skuteczne?

Okazuje się, że metoda wysokociśnieniowa z wykorzystaniem pary pozwala na doskonałe usuwanie zabrudzeń. Na pewno poradzimy sobie z zabrudzeniami lekkimi, ale ten sposób znacznie ułatwia likwidowanie trudnego brudu. Dostępny na rynku profesjonalny sprzęt oraz wiele do niego akcesoriów pozwalają na szybkie i bezpieczne pozbycie się brudu.

Co można umyć parą

Czyszczenie parą nadaje się do powierzchni wodoodpornych np.: płytki, gres, polerowany beton, kamień naturalny, fugi, zaschnięty olej, osad z mydła, przypalony tłuszcz w piekarniku, itp. Urządzenia czyszczące parą: parownice ręczne, odkurzacze parowe doskonale sprawdzą się podczas czyszczenia materacy np. w hotelach, mycia ram okien, czy prania dywanów.

Urządzenia parowe do sprzątania wykorzystywane są od ponad dwudziestu lat. Czyszczenie wodą pod postacią pary jest znacznie tańsze i może spowodować, że użycie dodatkowych środków chemicznych może być zupełnie niepotrzebne. Czyszczenie parą doskonale sprawdza się w przemyśle, na halach magazynowych kiedy mamy do czynienia z plamami po olejach, w kuchniach, w toaletach.

Jak działa czyszczenie parowe

Strumień pary o temperaturze do 140 stopni Celsjusza stosuje się na powierzchnie wrażliwe na ciśnienie oraz zbyt dużą wilgoć. 

Większa ilość ciepła pod postacią pary kierowana jest na czyszczoną powierzchnię. Wykorzystujemy przez to minimalną ilości wody. Strumień pary jest bardziej miękki.

Zalety czyszczenia parą

Oprócz odświeżenia powierzchni,  czy usunięcia silnych, starych zabrudzeń para również ją dezynfekuje. Dzieje sie tak poniewaz urządzenia mają możliwość wytworzenia pary przegrzanej nazywanej suchą. Musimy zwrócić szczególna uwagę jaką powierzchnię chcemy wyczyścić, ponieważ od tego będzie zależała efektywność usługi. Niektóre powierzchnie nie lubią nadmiernej ilości wody, ale także wysokiego ciśnienia. Dlatego odległość dyszy od sprzątanej powierzchni jest znacząca. W przypadku trudnych zanieczyszczeń, czynności najlepiej powtórzyć dwukrotnie dla uzyskania lepszego efektu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy daną powierzchnię możemy wyczyścić parą, wykonajmy najpierw próbę.

Czy czyszczenie parą jest skuteczne

Efekt czyszczenia parą widoczny jest na załączonym zdjęciu. Powierzchnia płytek w toalecie pod pisuarem jest czysta i zdezynfekowana.

Zasady czyszczenia parowego

 1. Korzystajmy ze sprawnego sprzętu
 2. Pamiętajmy o częstym praniu ściereczek z mikrofibry, jeżeli urządzenie parowe  jest w nie wyposażone
 3. Gorąca para wydobywająca się z urządzenia jest niebezpieczna, należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć poparzenia

Czyszczenie parą opinie

Opinie dotyczące czyszczenia metodą parową są zazwyczaj pochlebne. System parowy jest:

 • Łatwy w obsłudze, wystarczy zakupić odpowiednie urządzenie
 • Metoda utrzymania porządku wpływa korzystnie dla osób z alergią
 • Niskie zużycie wody, co przekłada się na niższe rachunki za wodę
 • Brak ponoszenia kosztów na środki chemiczne
 • Higieniczna czystość od razu po wykonaniu czynności
 • Zdezynfekowana powierzchnia
 • Powierzchnia po czyszczeniu parą jest tylko lekko wilgotna
 • Szybkie schnięcie obszaru poddanemu czyszczeniu parą wodną