Dzień dobry!

Potrzebujesz szybkiej wyceny usługi porządkowej?

Chciałbyś się z nami skontaktować?

Zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z czatu poniżej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Szybka wycena

07.02.2022

Jak rekrutować najlepszych pracowników do firmy sprzątającej?

Jak rekrutować najlepszych pracowników do firmy sprzątającej?

Pracownik do serwisu sprzątającego potrzebny od zaraz.

Wydawać by się mogło, że nie ma wielkiej filozofii w samym sprzątaniu. Każdy sprząta w domu swoją przestrzeń i jest przekonany, że robi to we właściwy sposób. Sprzątanie, tak jak inne czynności dobrze jest choć trochę lubić. W zadania porządkowe wkładamy wówczas więcej serca i cierpliwości. Branża sprzątająca jest osobliwa. Osoba lubiąca sprzątać idealnie odnajdzie się w firmie sprzątającej. Obie strony na takim układzie mogą wiele zyskać. W pełni zaangażowany pracownik otrzyma wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie a pracodawca fachowca. 

Rekrutacja pracowników w firmie sprzątającej

Najważniejsze jest określenie jakiego pracownika poszukujemy, jakie cechy i umiejętności powinien posiadać nasz kandydat, Jeżeli dobrze sprecyzujemy nasze wymagania wówczas łatwiej będzie nam przygotować ogłoszenie. Nasze oczekiwania powinny być rzeczywiste, nie obiecujmy w ogłoszeniu rzeczy, których nie będziemy w stanie zaoferować.

Należy pamiętać, że każda informacja, którą wysyłamy do internetu, buduje nasz wizerunek, jako przyszłego pracodawcy. Nasze ogłoszenie o pracę musi być przygotowane profesjonalnie i prawdziwie. Niestety nie mamy wpływu na złe opinie zamieszczane w sieci przez niezadowolonych pracowników.

Rozmowa rekrutacyjna

Rozmowa rekrutacyjna ma zwykle schematyczny przebieg, najlepiej gdy odbywa się na zaaranżowanym spotkaniu. Rekruter poznaje kandydata poprzez zadawanie mu sprecyzowanych pytań, ponieważ wie na jakie stanowisko poszukuje dla firmy pracownika.

Najważniejsze ustalenia dotyczą:

 • czy już kiedyś pełnił funkcję pracownika porządkowego
 • jak do tej pory wyglądała ścieżka kariery
 • jak często w ostatnim okresie kandydat zmieniał pracę
 • lokalizacji obiektu na którym mamy wolny etat
 • rodzaju obiektu na którym będzie pracował nasz kandydat (magazyn, biuro, centrum handlowe
 • etatu (cały, ½, ¾ )
 • rodzaju umowy (o pracę, który jest preferowany, czy inna forma)
 • godzin pracy (praca w godzinach porannych, poobiednich, wieczornych, nocnych)
 • dodatkowych uprawnień (na prowadzenie maszyny sprzątającej samojezdnej)
 • orzeczenia o niepełnosprawności (grupa)
 • od kiedy kandydat mógłby rozpocząć pracę

Od powyższych odpowiedzi, zależeć będzie, czy kandydat okaże się tym właściwym. Każdy nowo zatrudniony pracownik uczestniczy w szkoleniu stanowiskowym. Jest to element konieczny, którego nie da się pominąć. W fazie wprowadzenia na obiekt nowy pracownik otrzymuje wsparcie koordynatora. Kontakt telefoniczny z koordynatorem obiektu jest zawsze. 

Własny Dział Rekrutacji w firmie sprzątającej jest dobrym rozwiązaniem. Zatrudniony rekruter wówczas wie wszystko o naszej firmie, zna zapotrzebowanie i może od razu reagować na braki osobowe.

Rekrutacja do firmy porządkowej odbywa się przez wykwalifikowany personel. Psychologia pracy odgrywa tutaj kluczowe znaczenie. Bardzo dobrze jest, gdy rekruter ma w sobie duże pokłady empatii. Często na stanowiska – pracownik porządkowy, poszukiwani są kandydaci posiadający orzeczenie o niepełnosprawności. Musimy pamiętać, że w większości przypadków rozmowa kwalifikacyjna wiąże się z dużym stresem dla kandydatów.

Nie szukamy na rynku wiedzy o pracodawcy, tylko pewności, że podejmiemy właściwą decyzję i dostaniemy dobrą dla nas pracę„. – Zyta Machnicka