Dzień dobry!

Potrzebujesz szybkiej wyceny usługi porządkowej?

Chciałbyś się z nami skontaktować?

Zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z czatu poniżej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Szybka wycena

17.01.2022

Czyszczenie elewacji hali magazynowej i okien na wysokości

Czyszczenie elewacji hali magazynowej i okien na wysokości

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac dotyczących czyszczenia elewacji na wysokości, należy upewnić się, że nasi pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia i badania wysokościowe, dysponujemy odpowiednim sprzętem. Do prac na wysokości niezbędny będzie podnośnik, drabiny, być może wysięgnik teleskopowy z systemem myjącym, atestowane środki chemiczne i drobny sprzęt pomocniczy oraz ubranie ochronne dla pracowników. Na wstępie powinniśmy również zapoznać się opisem technicznym elewacji (z tzw. specyfikacją). W przypadku hal magazynowych zazwyczaj mamy do czynienia z blachą trapezową powlekaną. 

Czyszczenie elewacji na wysokości – na co musimy zwrócić uwagę przed przystąpieniem do prac

 1. Rodzaj blachy z jakiego wykonana jest elewacja. Pomoże nam to w doborze odpowiedniej metody czyszczenia.
 2. Kiedy ostatnio elewacja była czyszczona i jaką metodą.
 3. Czy blacha ma ubytki w powłoce.
 4. Czy na elewacji możemy zauważyć bardzo widoczne zacieki, powstałe na skutek warunków atmosferycznych oraz utleniania się farby.
 5. Dostęp do ścian. Mowa tu o przyległym do hali parkingu dla pojazdów, trawniku, ramp rozładunkowych.
 6. Czy przy wejściach na halę są wiatrołapy i czy mamy je umyć. Często na zadaszeniu wiatrołapów mamy do usunięcia ślady po ptasich odchodach.
 7. Logotypy, bądź reklamy. Czy są takie na elewacji, czy będą usuwane lub zostaną odkręcone na czas prac.
 8. Czy na elewacji są okna. Okna mogą być zasłonięte kratami, wówczas dostęp do nich będzie znacznie utrudniony. Możemy mieć również do czynienia z oknami z  opuszczanymi żaluzjami.

O czym jesteśmy zobligowani poinformować klienta

Pewne rzeczy najlepiej jest wypunktować.

 1. Mycie elewacji w ustalonym terminie odbędzie się pod warunkiem występowania odpowiednich warunków dodatniej temperatury zewnętrznej oraz sprzyjających warunków atmosferycznych.
 2. Poprośmy klienta aby w dniu/ dniach wykonywania usługi pracownicy nie parkowali swoich pojazdów pod halą.
 3. Dla zachowania bezpieczeństwa teren podlegający usłudze w sposób widoczny zostanie oznaczony/odgrodzony.
 4. Z uwagi na istniejące i bardzo widoczne na elewacji zacieki, powstałe na skutek warunków atmosferycznych oraz utleniania się farby, mogą one nie zostać całkowicie usunięte a jedynie mogą zjaśnieć lub stać się bledsze. Niestety nie mamy na to wpływu, szorowanie lub użycie silnie inwazyjnych środków chemicznych może spowodować uszkodzenie warstwy wierzchniej blachy.
 5. Kolor blachy na elewacji po umyciu, będzie odbiegał odcieniem koloru od nowej blachy, co jest oczywistym zjawiskiem na skutek wżartych wieloletnich zabrudzeń spowodowanych czynnikami atmosferycznymi, spalinami – np. bliskość drogi krajowej, promieniowania  UV, dymu oraz popiołu z kominów.
 6. nieusunięcie zanieczyszczeń z metalowych elementów w krótkim terminie od ich powstania może powodować nieodwracalne uszkodzenia i odbarwienia struktury. 
 7. po usunięciu ptasich odchodów na czyszczonej powierzchni mogą pojawić się przebarwienia. Ptasie odchody często powodują trwałe uszkodzenia elewacji, parapetów, obróbek blacharskich, metalowych elementów, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.
 8. Dostęp do wody, kanalizacji, zapewnia klient na własny koszt.
 9. stawieniu i pozostawienia na terenie podnośnika na czas realizacji usługi. Często bywa tak, że klient ma na stanie swój podnośnik i nam go udostępni nieodpłatnie na czas realizacji prac.

Jak umyć elewację na wysokości

Usługę mycia elewacji przeważnie, jeśli przyległy teren na to pozwala, wykonuje się z podnośnika koszowego. Problemem może być trawnik i rosnące przy elewacji żywopłoty. Wówczas, ratunkiem jest podnośnik przegubowy, który zapewni szeroki kąt obrotu, nie dojeżdzając zbyt blisko elewacji.

Sposoby na czyszczenie elewacji

Sposób wykonania usługi – Zazwyczaj jest to  „ręczne gąbkowanie” miejsce przy miejscu, spłukiwanie przy pomocy myjki ciśnieniowej karcher, przy użyciu ciepłej wody oraz atestowanych środków chemicznych i drobnego sprzętu pomocniczego. Bardzo pomocne są również szczotki na teleskopach (szczotki z miękkiego włosia) oraz ciepła woda demineralizowana.

Mycie okien na wysokości, co nam będzie niezbędne

Sprzęt niezbędny do wykonania usług (podnośnik, drabiny, wysięgnik teleskopowy z systemem myjącym wodą demineralizowaną), drobny sprzęt pomocniczy (gąbeczki, ściągaczki, myjki), profesjonalne i skuteczne środki chemiczne. Musimy zorientować się, czy okna są zasłonięte kratami, ponieważ może okazać się, że dostęp do okien będzie utrudniony. Jeśli okna są otwierane od wewnątrz, sprawa dla nas jest prosta. Okna mogą być również z opuszczanymi żaluzjami zewnętrznymi, które podczas mycia elewacji również powinniśmy umyć.

Odpowiednie poznanie powierzchni, którą będziemy czyścić, jest połową sukcesu.