Dzień dobry!

Potrzebujesz szybkiej wyceny usługi porządkowej?

Chciałbyś się z nami skontaktować?

Zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z czatu poniżej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Szybka wycena

15.03.2022

Okna i witryny sklepowe – efektywne i bezpieczne mycie

Okna i witryny sklepowe – efektywne i bezpieczne mycie

Czyszczenie dużych powierzchni okiennych, często wiąże się z myciem na dużej wysokości z wykorzystaniem drabiny, rusztowania lub sprzętu alpinistycznego. Profesjonalna firma sprzątająca będzie dysponowała odpowiednim sprzętem i przeszkoloną kadrą pracowników. Zlecenie tej usługi fachowcom jest jak najbardziej zasadne.

Co na pewno się przyda do umycia okien witrynowych:

  • skuteczny środek odtłuszczający do mycia z zewnątrz
  • płyn do mycia szyb
  • preparat do czyszczenia plastikowych ram (okna z pcv stanowią największy % montowanych okien)
  • myjka na teleskopie
  • woda demineralizowana*
  • wysokie przeszklenia z zewnątrz można wyczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej

*Woda demineralizowana nie zawiera sodu, chloru, wapnia oraz magnezu. Na powierzchni czyszczonej z jej udziałem nie powstają smugi ani brzydkie suche plamy. Dzięki wodzie demineralizowanej uzyskujemy na szklanej powierzchni tak oczekiwany połysk. Mycie wodą demineralizowaną jest bezpieczna dla środowiska.

Wyposażenie pracownika do pracy

Firma sprzątająca wyposaży swojego pracownika w strój roboczy, odpowiednie obuwie do pracy na drabinie, kask, rękawice, okulary ochronne.

Przestrzeganie przepisów = bezpieczeństwo

Pracownika, któremu powierzamy wykonanie pracy, w tym wypadku umycie wysokiego okna witrynowego:

  1. na powierzchni znajdującej się powyżej 1 metra od poziomu posadzki
  2. w miejscu nieosłoniętym i niezabezpieczonym stałymi konstrukcjami, które zapobiegną przed wypadnięciem i upadkiem z wysokości,

mamy obowiązek wyposażyć go w uprzęże, w tym szelki bezpieczeństwa i pasy biodrowe, linki bezpieczeństwa, amortyzatory, urządzenia samohamowne oraz inne środki chroniące przed upadkiem z wysokości.

Pracownicy porządkowi wykonujący prace powyżej 1m, muszą posiadać odpowiednie uprawnienia. Praca na drabinie powyżej 1m uznawana jest zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy za pracę na wysokości. Pracownik ekipy sprzątającej wykonujący prace powyżej 1m, musi posiadać odpowiednie uprawnienia. 

Jeżeli pracownik będzie wykonywał prace poniżej 3 m, firma porządkowa ma obowiązek zlecać badania lekarskie swoim pracownikom co 3-5 lat. Jeżeli prace przekraczają zakres 3 m, to badania te należy przeprowadzać co 2-3 lata. Pracownikowi, który ukończył 50 rok życia, badania należy aktualizować co roku. 

Zatrudniając firmę porządkową do mycia okien w swojej firmie, poprośmy o okazanie uprawnień do prac na wysokości. Zwróćmy uwagę na jakość sprzętu pomocniczego.

“Odpowiedzialne działanie to podstawa działania naszej firmy” – CLEANER