Dzień dobry!

Potrzebujesz szybkiej wyceny usługi porządkowej?

Chciałbyś się z nami skontaktować?

Zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z czatu poniżej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Szybka wycena

05.04.2021

Dlaczego trzeba regularnie prać dywany?

Dlaczego trzeba regularnie prać dywany?

Mówi się, że z praniem dywanów i wykładzin jest jak z wizytą u dentysty. Wiesz, że musisz iść, ale to ciągle odkładasz. Tak samo jest z praniem dywanów. Łatwo jest je odłożyć w czasie. Dlaczego nie powinno się tego robić?

Podłoga, to powierzchnia codziennie użytkowana przez obuwie. Czysta i dobrze utrzymana jest nie tylko bezpieczna, ale wywiera także dobre wrażenie na wchodzących do budynku, biura, gabinetu, sali konferencyjnej gościach, wizytatorach czy pracownikach. Efekty łatwo zauważyć.

ZASADY

Aby zachować jak najdłużej estetyczny wygląd dywanu należy przestrzegać kilku zasad:

  1. Regularnie odkurzać.
  2. Nie zwlekać z usuwaniem plam i zabrudzeń. Wszystkie plamy i zabrudzenia powinny być usuwane tak szybko jak to tylko możliwe, aby zapobiec trwałym przebarwieniom.
  3. W razie potrzeby czyścić na mokro, ale nie doprowadzać do przemoczenia.
  4. 1-2 razy w roku wyprać całą wykładzinę.

KORZYŚCI

Korzyści, jakie wynikając z regularnego prania: PRZEDŁUŻENIE ŻYWOTNOŚĆ TWOICH DYWANÓW. Regularne pranie ( minimum 1 x w roku) może przedłużyć żywotność wykładziny dywanowej o 30%.

To ogromna oszczędność pieniędzy w porównaniu z jej wymianą. Wykładziny dywanowe w biurze są uzasadnionym wyborem, na jaki decydują się firmy chcące zachować odpowiedni standard. Aby należycie zadbać o czystość podłoża na pewno nie należy ograniczyć się do jego czyszczenia tylko wtedy, gdy jest zabrudzona. Drobnoziarnisty piasek i zewnętrzny brud z kolei sprawia, że podłoża zużywają się szybciej. USUWANIE PLAM – profesjonalne czyszczenie usunie praktycznie wszystkie zabrudzenia, a wykładzina może wyglądać prawie jak nowa! nie martw się więcej o plamy i ślady na wykładzinie.

HIGIENICZNE OTOCZENIE

Wykładzina jest zbieraczem piasku, kurzu, złuszczającego się ludzkiego naskórka, sierści zwierząt, włosów, brzydkich zapachów, resztek jedzenia itd. Regularne pranie wykładziny pomaga utrzymać higienę w biurze na właściwym poziomie. Dodatkowo będzie czysto, pachnąco i w miły sposób będzie zachęcało gości do odwiedzin a pracowników do wydajniejszej pracy.

BAKTERIE I ROZTOCZA

Nie ma osoby, która by o nich nie słyszała, towarzyszą nam wszędzie. Ekspert powie, że poddając wykładzinę systematycznemu praniu, ograniczamy i minimalizujemy ryzyko alergii, powstawania pleśni, zapewniamy lepsze zdrowie sobie i swoim pracownikom.

Wielu producentów słusznie zauważa, że każda wykładzina to rodzaj “filtra”, na którym zbiera się ogromna ilość codziennego brudu, stając się źródłem uciążliwych alergenów.

Odpadki organiczne, resztki jedzenia to najlepsza pożywka dla roztoczy i nierzadko źródło nieprzyjemnych zapachów. Aby zadbać o odpowiedni poziom ich czystości, korzystanie z profesjonalnych usług prania wykładzin 2-4 razy w roku, w odstępie około 3-6 miesięcy jest wskazaniem optymalnym. Pozwoli to na utrzymanie wykładziny w doskonałym stanie,. Plusem w przypadku wykładzin dywanowych, będzie przyjemny zapach wnętrza i ulga dla alergików.

CZY TE WSZYSTKIE WYMIENIONE POWYŻEJ PRZYKŁADY SĄ DLA PAŃSTWA WAŻNE?

A POWINNY BYĆ.

„Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam!”