Dzień dobry!

Potrzebujesz szybkiej wyceny usługi porządkowej?

Chciałbyś się z nami skontaktować?

Zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z czatu poniżej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Szybka wycena

22.12.2020

Dezynfekcja w dobie pandemii

Dezynfekcja w dobie pandemii

Pojawienie się wirusa COVID 19 spowodowało, że zwróciliśmy większą uwagę na nasze zdrowie. Obecnie wszyscy zdają sobie sprawę, że jesteśmy wszędzie narażeni na wirusy i bakterie, dlatego doświadczone firmy porządkowe od razu uruchomiły program wzmożonej dezynfekcji w swojej ofercie, tak by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców. Fachowa usługa ma przede wszystkim zapewnić higieniczną czystość i zwiększyć bezpieczeństwo.

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie skutecznie usuwa bakterie, wirusy, grzyby, alergeny, a gaz szybko ulatnia się z powietrza do czystej postaci tlenu, nie zagrażając zdrowiu Państwa i Państwa pracowników. Jego działanie wirusobójcze i bakteriobójcze jest przynajmniej 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru, dodatkowo nie pozostawia po sobie śladów (jak w przypadku metody zamgławiania) czy lepkiego filmu na powierzchni (w przypadku zastosowania środków chemicznych), wyczuwalny jest jedynie zapach jak po burzy.

Po ozonowaniu pomieszczeń żadnych powierzchni nie trzeba dodatkowo przemywać, a po dokładnym ich przewietrzeniu można bezpiecznie z nich korzystać. Zabieg ozonowania zalecamy przeprowadzić raz na 3 miesiące, a w przypadku wystąpienia COVID w zależności od potrzeb.

WAŻNE: Istnieją naukowo potwierdzone dowody, że w wysokich stężeniach ozon może skutecznie przyczyniać się do eliminacji ze środowiska wnętrz bakterii, grzybów, a także wirusów, takich jak wirus Polio, wirus Norwalk, parwowirusy czy wirusy HAV i HBV. Wykazano ponadto, że ozon niszczy także wirusa SARS-CoV odkrytego w 2003 r. Informacja ta jest o tyle ważna, że genom wirusa SARS-CoV-2 z 2019 r. cechuje się dużym podobieństwem (w około 85%).

Dezynfekcja

Wiele drobnoustrojów jest odporna na ogólnodostępne środki chemiczne, przez co dezynfekcja biura, magazynu, hali produkcyjnej bądź ciągów komunikacyjnych całego budynku – może okazać  się działaniem nieuniknionym. Z perspektywy czasu mamy znacznie większą wiedzę i możliwości, aby chronić siebie nawzajem. Nie jesteśmy w stanie uniknąć przebywania w tym samym miejscu z ludźmi o różnej kulturze osobistej, dlatego dezynfekcja jest elementem koniecznym, ponieważ dzielenie wspólnie pokoi, kuchni, toalet, korytarzy, dotykanie tych samych przedmiotów, klamek, włączników, przycisków wind itd. stwarza okazję do przenoszenia się groźnych wirusów i bakterii. Stricte sprzątanie biurek, monitorów, klawiatur, myszek (sprzętów ciągle dotykanych), klamek – zazwyczaj odbywa się bardzo rzadko albo wcale. Osoby zatrudnione w firmach sprzątających mają często zakaz dotykania przedmiotów osobistych znajdujących się na biurku pracowników, a sam pracownik firmy, nie oszukujmy się, rzadko sam myje biurko, a jeśli już to robi, to stosując tylko podstawowe środki (np. jednorazowe chusteczki). To tylko sprzątanie powierzchowne, które z dezynfekcją nie ma nic wspólnego. A szczególnie teraz w dobie panowania pandemii o dezynfekcję powinniśmy szczególnie zadbać.

Dezynfekcji warto dokonywać zawsze, a teraz, gdy pracownicy (albo większość) pracuje zdalnie, mamy do tego większą swobodę. UWAGA! Wirusy mogą pozostawać na zanieczyszczonych powierzchniach naprawdę długo – nawet do 28 dni. A to oznacza, że dezynfekcja jest konieczna właśnie teraz, by wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do pracy. Proces ten powinien być zawsze regularnie powtarzany, np. w weekendy, gdy biura są opustoszałe. Fachowa firma sprzątająca na pewno zapewni Państwu taką formę bezpieczeństwa.

Podczas całego procesu dezynfekcji najważniejsze są:

  1. SYSTEMATYCZNOŚĆ (dezynfekcja odbywa się codziennie o tej samej porze po sprzątaniu zasadniczym, dezynfekcją kończymy sprzątanie, a nie rozpoczynamy, powierzchnie pozostają odkażone i przygotowane dla pracowników)
  2. SKUTECZNE I BEZPIECZNE ŚRODKI (środki bezpieczne dla ludzi, biodegradowalne, o odpowiednim stężeniu alkoholu)
  3. ZLECENIE USŁUGI PROFESJONALISTOM (osoby wykonujące dezynfekcję są odpowiednio przeszkolone i mają wiedzę, jakiego środka użyć do danej powierzchni)
  4. ZASTOSOWANIE NAJBARDZIEJ SKUTECZNEJ METODY (preparaty i płyny dezynfekcyjne, atestowane urządzenia – ozonatory)

Przeczytaj również

22.12.2020

Cechy dobrej firmy sprzątającej

Jeżeli podjęliście Państwo decyzję o powierzeniu utrzymania czystości w swojej firmie zewnętrznej firmie sprzątającej, wybór nie może być przypadkowy. (...)

07.12.2020

Ekologia

Czyste i pachnące biuro, jest wizerunkiem każdej Firmy. Biorąc pod uwagę, że obowiązki służbowe wykonujemy przez średnio 2000 godzin rocznie, szczególną (...)